Okres projektu: March 15, 2010

REAL ESTATE CASE DAY – EDYCJA 2010

Koordynator: Paweł Żelnio

15 marca 2010 roku SKNIiN już po raz drugi zorganizował cykl jednodniowych warsztatów w ramach projektu Real Estate Case Day. Edycja 2010 poświęcona została tematyce rynku powierzchni handlowych w Polsce. Wykłady wprowadzające wraz z interaktywną częścią problemową ‘case studies’ poprowadzili przedstawiciele czołowych firm doradczych z branży nieruchomości: DTZ, PwC oraz The Alshaya Group.

W ramach pierwszego warsztatu, Państwo Ilona Gryszko-Redo oraz Rafał Fabisiak z Alshaya Group, pozwolili uczestnikom wcielić się w rolę najemców i wynajmujących powierzchnię handlową. W ramach ponad 3-godzinnego szkolenia, konstruując umowę najmu ww powierzchni i znając swoją pozycję negocjacyjną, zadaniem studentów było dojście do zawarcia umowy na możliwie satysfakcjonujących obie strony warunkach. Po krótkiej przerwie na kawę i poczęstunek, Pani Natalia Pradelska z DTZ, pomogła nam zgłębić techniki konstrukcji efektywnego „tenant mixu” na przykładzie powstającej galerii handlowej. Pod okiem specjalisty, uczyliśmy się jak sprawić, by galeria była nie tylko „pełna najemców”, ale również „pełna klientów”. Jako ostatni, Pan Krzysztof Sakierski z PwC poprowadził warsztat, w ramach którego uczestnicy próbowali swoich sił jako konsultanci ds. nieruchomości i stanęli przed zadaniem oceny oraz porównania 3 konkurencyjnych projektów inwestycyjnych.

Oprócz członków SKNIiN oraz studentów zainteresowanych rynkiem nieruchomości, w warsztatach wzięli udział członkowie SKN Real Estate przy Katedrze Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Łódzkiego, z którym to kołem chętnie współpracujemy dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z realizowanych projektów.

Dzień z Real Estate Case Day okazał się co prawda męczący, ale bogaty w praktyczne doświadczenie, które to jest niezbędne dla młodych ludzi planujących karierę na rynku nieruchomości.


Wiadomości powiązane z tym projektem: