Okres projektu: December 21, 2009

European Real Estate Challenge 2010

Cushman & Wakefield po raz czwarty sponsorem European Real Estate Challenge

Firma Cushman & Wakefield, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości komercyjnych, po raz czwarty została wyłącznym sponsorem międzynarodowego programu edukacyjnego European Real Estate Challenge (EREC).

Od czterech lat firma współpracuje z Katedrą Inwestycji i Nieruchomości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Sheffield Hallam University z Wielkiej Brytanii. Jest to już siódma edycja programu EREC.

W tegorocznym projekcie weźmie udział czworo studentów SGH, wybranych przez przedstawicieli Katedry Inwestycji i Nieruchomości SGH oraz pracowników Cushman & Wakefield. Finał trwającego kilka miesięcy programu odbędzie się w styczniu 2010 r. w Berlinie. Zadaniem studentów będzie przekonanie członków komisji występujących w roli potencjalnych inwestorów amerykańskich do relokacji swoich siedzib do jednego z miast europejskich.

Tradycyjnie, w tegorocznej edycji liczba chętnych przewyższała liczbę przewidzianych dla uczestników miejsc. Podczas rozmów kwalifikacyjnych do VII edycji programu, odbywających się w październiku w siedzibie sponsora, wybranych zostało czworo studentów SGH. Komisję rekrutacyjną tworzyli pracownicy Cushman & Wakefield, w tym absolwenci SGH - byli uczestnicy programu EREC.

Tegoroczni uczestnicy programu dołączą do międzynarodowych grup z innych europejskich uczelni. W ramach przydzielonych zadań odwiedzą, przeanalizują i ocenią pod kątem atrakcyjności inwestycyjnej miasta:

miasto osoba
Amsterdam Mikołaj Stępniewski
Mediolan Paweł Żelnio
Monachium Julia Sawińska
Wiedeń Piotr Filip

Firma Cushman & Wakefield, jako sponsor programu, zapewnia jego uczestnikom, studentom zarówno z SGH, jak i innych międzynarodowych uczelni, finansowe wsparcie oraz opiekę merytoryczną m.in. dostęp do raportów o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i w Europie. „Służymy wiedzą ekspercką podczas wizytacji w wybranych prestiżowych nieruchomościach komercyjnych w Warszawie, a także podczas prac komisji w trakcie finałowej prezentacji studentów w Berlinie. Dodatkowo uczestnicy wcześniejszych programów EREC, a obecnie pracownicy naszej firmy, aktywnie wspierają studentów tegorocznej edycji” – podkreśla Dorota Skowrońska, Dyrektor Działu Personalnego w firmie Cushman & Wakefield.

Richard Aboo, Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Cushman & Wakefield, dodaje: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z SGH przy tak prestiżowym międzynarodowym programie edukacyjnym. Projekt EREC tworzy unikalną platformę wymiany wiedzy akademickiej i eksperckiej, a przede wszystkim daje ogromną szansę studentom zainteresowanym rynkiem nieruchomości, aby zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca doradcy w tej dziedzinie”.

Na zdjęciu: Drugi od lewej: prof. dr hab. Marek Bryx z SGH, obok z prawej: Richard Aboo - Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych C&W. Pierwszy z prawej: dr Łukasz Reksa z SGH wraz z uczestnikami tegorocznej edycji programu EREC.

Dalsze informacje:
Iwona Kamysz
Dyrektor ds. Marketingu
Cushman & Wakefield
Tel: + 48 22 820 20 20 / 603 068 326
e-mail: iwona.kamysz@eur.cushwake.com


Wiadomości powiązane z tym projektem:

8-22 January 2010: Relacja z programu EREC 2010

W dniach 8-22 stycznia czterech członków Koła: Julia Sawińska, Paweł Żelnio, Mikołaj Stępniewski i Piotr Filip uczestniczyło w VII edycji międzynarodowego projektu pt. European Real Estate Challenge 2010.