Okres projektu: 8-10 May 2013

Real Estate Meeting 2013

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa, Sala 2A, budynek C
Koordynator projektu: Michał Pastor
Partner platynowy: Apricot Capital Group
Partner złoty: Cushman&Wakefield
Partner srebrny: Griffin Real Estate
Patroni medialni: studentnews.pl, dlastudenta.pl, eurobuildcee.com, budnet.pl, renews.pl, thecity.com.pl, rynekinfrastruktury.pl, inwestycje.pl

W dniach 8-10 maja br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Real Estate Meeting - projekt organizowany przez SKN Inwestycji i Nieruchomości.

REM 2013 to kolejna odsłona corocznego zjazdu miłośników tematyki nieruchomości, skupionych w kołach naukowych z całej Polski. W trakcie trzech dni wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zdobycia cennej wiedzy podczas konferencji naukowej, ale także wykorzystają ją w praktyce biorąc udział w case study w siedzibie jednego z naszych partnerów. Dopełnieniem tych atrakcji będzie wizytacja jednej z ciekawych nieruchomości, zgodnie z tematyką konferencji.

Dobre inwestowanie? To również jest „sztuka”! Tegoroczna edycja konferencji przybliży nam charakterystykę funkcjonowania funduszy inwestycyjnych w sektorze nieruchomości. Eksperci z branży przedstawią swoją działalność w ujęciu prawnym oraz finansowym. Słuchacze będą mieli możliwość zestawienia strategii inwestycyjnych wielu znanych firm działających na polskim rynku nieruchomości.

Zapisy przyjmujemy na adres real.estate.meeting2013@gmail.com. W treści prosimy wpisać imię, nazwisko oraz numer bloku konferencji (istnieje też możliwość zapisania się na oba bloki). Udział w konferencji jest bezpłatny.

Dzień pierwszy – 8 maja – Konferencja

BLOK I (11:40 - 13:40)

Uroczyste otwarcie konferencji

Investment funds – strategies and biggest mistakes
Jose Maria Martinez Loscos, President of the Board, Apricot Capital Group

Behawioralne aspekty inwestowania na rynku nieruchomości komercyjnych
Piotr Szmilewski, Associate Capital Markets, Cushman & Wakefield

Przerwa na poczęstunek

BLOK II (14:00 - 17:00)

Inwestycje indywidualne w gruty ulegające przekształceniu
Łukasz Dulęba, Wealth Solutions

Strategie i praktyki stosowane przez fundusze inwestycyjne
Sławomir Jędrzejewski, Associate Director, Jones Lang LaSalle

Przygotowanie do sprzedaży i proces zakupu nieruchomości w praktyce
Bartłomiej Krzyżak, konsultant w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego, Savills

Dzień drugi – 9 maja – Viewing

Zwiedzanie biurowca, którego otwarcie planowane jest na czerwiec 2013 r. Oto fragment opisu ze strony go promującej:

Żoliborz One to zbudowany według nowoczesnych standardów luksusowy budynek biurowy klasy A zlokalizowany w dzielnicy Żoliborz w niedalekiej odległości od Centrum miasta.

Architektura projektu łączy w sobie klasyczną elegancję i dbałość o szczegóły. Proste linie budynku, fasada i jego funkcjonalność zostały zaprojektowane tak, by trwale zmienić standardy obecne na warszawskim rynku biurowym. Za kamieniem, stalą i szkłem elewacji, budynek kryje 8729 metrów kwadratowych powierzchni biurowej pod wynajem.

Ponadto inwestor zadbał w szczególności o wysokiej klasy rozwiązania technologiczne dla swoich najemców takie jak, łącze światłowodowe wysokiej przepustowości oraz centrum zarządzania siecią i serwerownię w budynku.

Dzień trzeci – 10 maja – Case Study

Case study będzie przeprowadzony w auli 2c w budynku C w SGH. Poprowadzi go pani Aneta Szczepańska z firmy CBRE.

 

Wiadomości powiązane z tym projektem:

May 8, 2013: Zapraszamy na Real Estate Meeting 2013

Tegoroczna edycja REM przybliży nam charakterystykę funkcjonowania funduszy inwestycyjnych w sektorze nieruchomości. Eksperci z branży przedstawią swoją działalność w ujęciu prawnym oraz finansowym. Zapraszamy do udziału w konferencji!